Bio

FruitmapFruitmap

různé druhy ovocných stromů, které se nacházejí v městském prostředí. Pomocí mapy a jednoduchého vyhledávání umožňuje uživateli zobrazit zmapované ovocné stromy v dané lokalitě. Chceme povzbudit návštěvníky stránky, aby na mapu přidali ty ovocné stromy, které ještě nejsou zaznačené, a zároveň jim tuto činnost co nejvíce zjednodušit.

Cesta vejce k vámCesta vejce k vám

Sháníte domácí vajíčka a nevíte kde? 63 míst v Praze, kam si můžete pro domácí vajíčka dojít nebo zajet.

Nakupujte lokálně: FarmyNakupujte lokálně: Farmy

1144 zemědělských farem po celé České republice

Nakupujte lokálně: Farmářské trhyNakupujte lokálně: Farmářské trhy

Největší přehled farmářských trhů v České Republice. Najděte své oblíbené trhy, přihlašte se k odběru novinek, diskutujte s ostatními o trzích nebo si prohlédněte fotky.

BedýnkyBedýnky

Nalezněte bedýnkářskou komunitu ve svém okolí nebo založte svoji a plně ji spravujte z Nalok.cz. Najděte bedýnkáře!

Svaz Pro-BioSvaz Pro-Bio

mapa členů a bio zemědělců v ČR

Ovocné stezkyOvocné stezky

Ovoce k lidem, lidé do sadů a Moravské a slezské ovocné stezky, které si kladou za cíl udržení a obnovu tradice ovocnářství nejen v devíti oblastech Moravy a Slezska.

Pečem Pecen Kvásková mapaPečem Pecen Kvásková mapa

Najděte si ve svém okolí člověka, který se s vámi podělí o kvásek! Nápad patří panu Cuketkovi.

Potraviny na pranýřiPotraviny na pranýři

vyobrazení nekvalitních potravin na mapě ČR

Prodej živých rybProdej živých ryb

informační portál o vodě

MlékomatyMlékomaty

Mapa automatů na mléko. Pokud máte svůj oblíbený automat na mléko nebo víte o nějakém ve svém okolí a není na naší mapě, budeme moc rádi, pokud nám o něm dáte vědět. Připojte prosím co nejpřesnější adresu.

VčelařiVčelaři

Včelaři ochotní předvést tuto zálibu v praxi (Včelařské fórum) Mapa kontaktů na včelaře, kteří jsou podle ochotni předvést a popovídat si o svém koníčku.

JahodárnyJahodárny

Seznam jahodáren byl vytvořen pro stránky www.jahody.unas.cz

WWOOF komunityWWOOF komunity

WWOOF je celosvětovou výměnnou sítí, kde dobrovolníkům, kteří vypomáhají v době potřeby na ekologické farmě je poskytnuto za jejich pomoc ubytování, stravování a praktické zkušenosti. Délka pobytu není nijak limitována, vždy záleží jen na dohodě mezi farmou a dobrovolníkem (WWOOFerem) a řídí se ročním obdobím a momentální potřebou práce na farmě (sena, stavění ohrad, pastva, pletí a podobně).

FairtradeFairtrade

Obchod,Kavárna, Restaurace, Supermarket, káva, čaj, čerstvé ovoce, banány, bavlna, kakao, čokoláda, cukr, med, džusy či jiné nápoje, rýže a obiloviny, koření, květiny, víno a jiný alkohol, sušenky, zmrzlina, ořechy či sušené ovoce, zlato výrobky ze dřeva, sportovní míče, oděvy, kosmetika, řemeslné výrobky

Moruše v ČecháchMoruše v Čechách

Mapa výskytu Moruše. Více infoa další mapy najdete v diskusní skupině Kde rostou? Jedlé plané rostliny, zpustlé sady, aleje, úroda ze zahrádek…

Na ovoceNa ovoce

Stává se vám, že na cestách po českém venkově projíždíte silnicí lemovanou řadou ovocných stromů, jejichž shnilé plody se hromadí v příkopech? Že ve městě narazíte na třešeň či moruši, o kterou se nikdo nestará, nebo dokonce na sad zarostlý k nepoznání? Už jste někdy česali ovoce ze stromu u cesty, a měli při tom nedobrý pocit, že děláte něco špatného? Zajímáte se o přírodu a její okolí? Rádi se zapojujete do obecně prospěšných aktivit? Chcete jíst zdravě? Neradi plýtváte?

Mundraub mapMundraub map

mapuje ovocné stromy, ovocné keře, ořechy a bylinky ve veřejném prostoru. Tisíce lidí používá platformu pro lokalitách sdílet mezi sebou, sdílet zkušenosti a recepty.

Permakulturní zahradyPermakulturní zahrady

přehled zahrad z celého světa

Permakulturní nadšenciPermakulturní nadšenci

Lidé, kteří se snaží o udržitelný způsob života v souladu s přírodou. Pro snazší hledání spřízněných duší v okolí a navazování kontaktů. Kdo má zájem přidat se do mapy, napište mi na mail: r.smetackova@gmail.com, co mám zadat (jméno, místo , případní další kratší popis)

PermawebPermaweb

přehled členů komunitní sítě

Šance pro včelyŠance pro včely

regionální sdružení včelařů

Semínkovny ČRSemínkovny ČR

iniciativa, která vznikla na podporu svobodného sdílení osiva, semínkaření a přírodního zahradničení.

Farma v kapseFarma v kapse

vyhledávání farmářských potravin