Bio

FruitmapFruitmap

různé druhy ovocných stromů, které se nacházejí v městském prostředí. Pomocí mapy a jednoduchého vyhledávání umožňuje uživateli zobrazit zmapované ovocné stromy v dané lokalitě. Chceme povzbudit návštěvníky stránky, aby na mapu přidali ty ovocné stromy, které ještě nejsou zaznačené, a zároveň jim tuto činnost co nejvíce zjednodušit.

Svaz Pro-BioSvaz Pro-Bio

mapa členů a bio zemědělců v ČR

Pečem Pecen Kvásková mapaPečem Pecen Kvásková mapa

Najděte si ve svém okolí člověka, který se s vámi podělí o kvásek! Nápad patří panu Cuketkovi.

Potraviny na pranýřiPotraviny na pranýři

vyobrazení nekvalitních potravin na mapě ČR

Prodej živých rybProdej živých ryb

informační portál o vodě

VčelařiVčelaři

Včelaři ochotní předvést tuto zálibu v praxi (Včelařské fórum) Mapa kontaktů na včelaře, kteří jsou podle ochotni předvést a popovídat si o svém koníčku.

JahodárnyJahodárny

Seznam jahodáren byl vytvořen pro stránky www.jahody.unas.cz

WWOOF komunityWWOOF komunity

WWOOF je celosvětovou výměnnou sítí, kde dobrovolníkům, kteří vypomáhají v době potřeby na ekologické farmě je poskytnuto za jejich pomoc ubytování, stravování a praktické zkušenosti. Délka pobytu není nijak limitována, vždy záleží jen na dohodě mezi farmou a dobrovolníkem (WWOOFerem) a řídí se ročním obdobím a momentální potřebou práce na farmě (sena, stavění ohrad, pastva, pletí a podobně).

Moruše v ČecháchMoruše v Čechách

Mapa výskytu Moruše. Více infoa další mapy najdete v diskusní skupině Kde rostou? Jedlé plané rostliny, zpustlé sady, aleje, úroda ze zahrádek…

Na ovoceNa ovoce

Stává se vám, že na cestách po českém venkově projíždíte silnicí lemovanou řadou ovocných stromů, jejichž shnilé plody se hromadí v příkopech? Že ve městě narazíte na třešeň či moruši, o kterou se nikdo nestará, nebo dokonce na sad zarostlý k nepoznání? Už jste někdy česali ovoce ze stromu u cesty, a měli při tom nedobrý pocit, že děláte něco špatného? Zajímáte se o přírodu a její okolí? Rádi se zapojujete do obecně prospěšných aktivit? Chcete jíst zdravě? Neradi plýtváte?

Mundraub mapMundraub map

mapuje ovocné stromy, ovocné keře, ořechy a bylinky ve veřejném prostoru. Tisíce lidí používá platformu pro lokalitách sdílet mezi sebou, sdílet zkušenosti a recepty.

Permakulturní nadšenciPermakulturní nadšenci

Lidé, kteří se snaží o udržitelný způsob života v souladu s přírodou. Pro snazší hledání spřízněných duší v okolí a navazování kontaktů. Kdo má zájem přidat se do mapy, napište mi na mail: r.smetackova@gmail.com, co mám zadat (jméno, místo , případní další kratší popis)

Semínkovny ČRSemínkovny ČR

iniciativa, která vznikla na podporu svobodného sdílení osiva, semínkaření a přírodního zahradničení.