Různé

Kriminalita ČRKriminalita ČR

data o trestné činnosti, která pravidelně publikuje Policie ČR. Policejní statistiky převádíme do jednoduchých tabulkových a mapových náhledů. Pro ty, kdo chtějí data hlouběji analyzovat, jsou k dispozici ke stažení v počítačově zpracovatelné podobě.

BankomatyBankomaty

Seznam nejhledanějších bankomatů a jejich přesná lokalizace na multifunkčních mapách

Terminály EuroPayTerminály EuroPay

Elektronické okamžité platby s využitím samoobslužných terminálů

ArcGIS ExplorerArcGIS Explorer

Topografická podkladová mapa ČR, Krizové řízení města Most, Chráněná území ČR, Letecká dopravní síť ČR, Univerzitní campus Albertov v Praze, Mapa hluku ČR, Geologická a geomorfologická mapa ČR, Ortofotomapa ČR, Základní mapy ČR a další…

Připojení mobilního internetuPřipojení mobilního internetu

rychosti podle portálu DSL.cz

CZFree Node MonitorCZFree Node Monitor

projekt neziskové broadband telekomunikační sítě v České Republice.

PilsFree NetPilsFree Net

Mapa pokrytí signálem otevřené komunitní sítě PilsFree.

Medaile PamětníkMedaile Pamětník

mosazné medaile ražené z leštěných raznic, o jednotném průměru 36 mm a tloušťce 2 mm

TrendsmapTrendsmap

užitečný při získávání rychlého pohledu na trendové konverzace specifické pro umístění, zejména v kontextu lokalizovaných iniciativ značky, které jsou sledovány v rámci společenského posluchačského centra společnosti iCitizen Live, Resource. Nástroje pro sledování twitteru

Aktivní školyAktivní školy

Školy, které se dlouhodobě angažují v rámci programů, jež realizují různé organizace – jejich stručné charakteristiky najdete pod mapou. Hlavním smyslem mapy je usnadnit laické veřejnosti orientaci v projektech, které na školách existují. Rádi bychom zdůraznili, že zapojení do programů neznamená, že je škola “nejlepší”, ale rozhodně je to významný signál, že škola na sobě pracuje a uvažuje v širším kontextu než jen o sobě samé.

Do práce na koleDo práce na kole

v Ostravě

Vyhledávač slev v EvropěVyhledávač slev v Evropě

nejlepší nabídky ve slevě! Slevy skrz naskrz.

Regionálne školstvo na SlovenskuRegionálne školstvo na Slovensku

slouží zejména ke snížení informační nerovnosti v regionálním školství na Slovensku. Zájemcům o studium a jejich rodičům nabízí informace, které jim mohou pomoci v rozhodování se při výběru školy. Odborné veřejnosti nabízí portál jednodušší přístup k informacím, které byly až dosud často nepřístupné nebo přístupné pouze nepřehledně.

Veřejné WC v ČRVeřejné WC v ČR

mapa veřejných toalet v České republice

Smlouva o všeobecném zákazu jaderných zkoušekSmlouva o všeobecném zákazu jaderných zkoušek

zakazuje jaderné výbuchy pro každého a všude: na zemském povrchu, v atmosféře, pod vodou a podzemní.

Repository 66Repository 66

kombinace více typů světových statistický a mapových dat do jedné mapy.

Migrace obyvatelstvaMigrace obyvatelstva

pro každou zemi na světě uvidíte prvních 10 zemí poskytující celoživotní azyl emigrantům nebo prvních 10 zemí přijímajících imigranty. Navíc, když necháte myši vznášet se nad zemi můžete vidět celkový počet obyvatel, HDP na obyvatele, zda jsou HIV pozitvní a jaká je náchylnost k tuberkulóze a úmrtnost dětí mladších pěti let.

FiatLeakFiatLeak

watch the world’s currencies flow into BTC in realtime

History PinHistory Pin

způsob, jak se miliony lidí setkat, z různých generací, kultur a míst, sdílet malé záblesky minulosti a budovat obrovský příběh o lidských dějinách. Historie pin byl vyvinut neziskovou společností We Are What We Do v partnerství se společností Google.

WikiMapiaWikiMapia

projekt spojující mapové informace z Google Maps s texty vkládanými pomocí technologie Wiki.

Mapa rodin vzdělávajících své děti domaMapa rodin vzdělávajících své děti doma

mapa, která si klade ambice propojovat rodiny, které své děti učí doma a hledají podobně smýšlející rodiny v okolí. Mapa je otevřena všem, proto neváhejte hledat, zapisovat do mapy svou rodinu a šířit ji dále. Pokud chcete na mapě být, buď se na mapu sami přidejte nebo vyplňte tento formulář Kdo za mapou stojí? Pravý domácí časopis Creative space

My Street FilmMy Street Film

Jedinečný filmový projekt My Street Films míří do Čech! Natočte vlastní krátký dokument z vaší ulice a zapište se tak do originální filmové mapy Prahy. Ukažte místo, kde žijete, ostatním doma i za hranicemi České republiky a dejte Praze novou filmovou tvář!

Mapa MěsíceMapa Měsíce

včetně zakreslných všech výprav Apollo a dalších sond

Google SkyGoogle Sky

mapa hvězdné oblohy

Promítej i tyPromítej i ty

Díky programu Promítej i ty! se promítačem může stát opravdu každý! Půjčte si zdarma a legálně skvělé dokumenty uvedené na filmovém festivalu Jeden svět a promítejte je svým přátelům a známým kdekoliv chcete. Doma, ve škole, v klubu, v kavárně…

Mapa právních průtahůMapa právních průtahů

základní informace o průměrné délce vybraných typů soudních řízení.

Atestovaní kynologovéAtestovaní kynologové

pro hledání v sutinách s pomocí psů

ZnečišťovateléZnečišťovatelé

informace o znečištění jednotlivých lokalit ČR toxickými látkami. Najdete zde především informace o tom, kdo a jaké toxické látky produkuje ve vašem okolí. Můžete tu také nalézt základní fakta o tom, jak tyto látky mohou ohrožovat vaše zdraví. Aplikace pracuje s daty shromažďovanými v Integrovaném registru znečišťování (IRZ), který spravuje Ministerstvo životního prostředí. Aplikace umožňuje přehledné zobrazení původců znečištění jednak pomocí mapy a jednak v tabulkách prostřednictvím žebříčků.

Geologické zajímavosti ČRGeologické zajímavosti ČR

znázorňuje množství přírodních zajímavých geologických lokalit, pozůstatků po lidské činnosti, zejména těžební, sesuvy a propady, geologické expozice a geoparky na území České republiky. Aplikace je průběžně doplňována, v současnosti nabízí 1315 geologicky zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

MapQuestMapQuest

pojďte editovat Open Street Map

geo PORTALgeo PORTAL

v libereckém kraji

školní ATLAS světaškolní ATLAS světa

ideální mapy pro výuku ve škole

Ekomapa BruntálskaEkomapa Bruntálska

ekologie na dosah: Autovrakoviště, Bazary, Bioobchody, Ekozemědělci a ekofarmy, Neziskové organizace, Ekofirmy, Kompostárny, Opravny, Plánované sběrné dvory odpadů, Psí útulky, Půjčovny, Sběrné dvory, Sběrny, Skládky, Hendikepovaná zvířata, Památné stromy

Klimatická změnaKlimatická změna

Zajímají Vás otázky jako: mění se skutečně teplota vzduchu v ČR? Proč je uhlík tak důležitý a jak ovlivňuje klima? Jaké jsou dopady změny klimatu nejen na zemědělství a lesnictví, ale také na městská prostředí v ČR? Můžeme se na změnu klimatu adaptovat a je to vůbec nutné? Na všechny tyto otázky a mnoho dalších Vám přinášíme odpovědi.

Letecké Bombardování BrnaLetecké Bombardování Brna

za 2. světové války v letech 1944 – 45

Zaniklé obce ČRZaniklé obce ČR

Mapa by měla připomenout zaniklé města a obce po 2.světové válce a vysídlení původního obyvatelstva.

Wi-Fi heslo na letištiWi-Fi heslo na letišti

volně dostupné wifi na letištích celého světa

Environmental Justice AtlasEnvironmental Justice Atlas

mapování environmentálních případů z celého světa