Životní prostředí

Frank BoldFrank Bold

Problémy naší země nejsou jen vinou zkorumpovaných činitelů, ale především systému, který jim umožňuje jej zneužívat. Věříme, že současný stav lze zlepšit nastavením pravidel — neprůstřelné legislativy. Jsme právníci a nebojíme se toho využít.

EconnectEconnect

nevládní nezisková organizace, která pomáhá ostatním organizacím neziskového sektoru v ČR využívat informační technologie a internet a ve svém zpravodajství se zároveň věnuje dění, které se tohoto sektoru dotýká. Provozujeme také kalendář akcí, grantový kalendář a katalog odkazů. NNO nabízíme informační a mediální servis.

Transition NetworkTransition Network

charitativní organizace, jejímž úkolem je inspirovat, povzbuzovat, propojovat, podporovat a školit komunity, jak se samy organizují kolem modelu přechodu, vytvářet iniciativy, které obnovují odolnost a snižují emise CO2. Nakonec jde o vytvoření zdravé lidské kultury, která splňuje naše potřeby pro komunitu, živobytí a zábavu. Jsme tady, abychom vás podpořili.

ResilienceResilience

Informačního fond a sít akčních skupin. Zaměřujeme se na budování odolnosti komunity ve světě mnoha vznikajících výzev: pokles levné energie, vyčerpání kritických zdrojů, jako je voda, složité environmentální krize, jako je změna klimatu a ztráta biologické rozmanitosti, a sociální a ekonomické otázky, které s nimi souvisejí . Rádi bychom mysleli na web jako komunitní knihovnu s prostorem k čtení a přemýšlení, ale také jako živá kavárna, ve které se setkáváme s lidmi, diskutujeme o nápadech a projektech a vybíráme a sdílíme tipy, jak budovat odolnost vaší komunity , vaši domácnost nebo sami.

National GeographicNational Geographic

Exkluzivní měsíčník National Geographic přináší strhující pohled do přírodních, technických, kulturních a etnických tajů tohoto světa. Jeho reportáže jsou doprovázeny fotografiemi výjimečné kvality.

EkolistEkolist

Internetový deník, jehož cílem je přinášet informace o přírodě a životním prostředí. Ekolist.cz nestraní žádné zájmové skupině a nepodporuje konkrétní řešení a projekty. Redakce se řídí zásadami novinářské práce. Svým čtenářům nabízí především rozsáhlé zpravodajství doplněné o publicistiku. Přinášíme rovněž rady, jak se chovat šetrně k životnímu prostředí, kulturní rubriku s přehledem knih a filmů a taky kalendář akcí.

BushmanfilmBushmanfilm

Outdoorové filmy z celého světa

Guardian Environment NetworkGuardian Environment Network

Zprávy a komentáře od nejlepších environmentálních stránek na světě

NatureNature

týdenní, mezinárodní, interdisciplinární vědecký časopis.

TERRATERRA

oceněný podcast přírodních věd, která zkoumá přírodní souvislosti, které pohánějí život na Zemi.

Nationalpark ThyNationalpark Thy

Největší národní park v Dánsku má svůj pravidelný pořad o přírodě. Doporučuji.

Earth TouchEarth Touch

příběhy přírody by měly být řešeny s vášní a představivostí. Abychom tyto příběhy oživili, spojili jsme různorodou skupinu lidí s intutivní kreativitou a vzácnou kombinací odborných znalostí.

WildAidWildAid

naše mise je ukončit nezákonný obchod s volně žijícími živočichy v  tím, že snížíme poptávku prostřednictvím kampaní zaměřených na informování veřejnosti a poskytujeme komplexní ochranu moří.