Města, regiony

Mapový portál PlzněMapový portál Plzně

obsahuje desítky map: Doprava, Turistika, Služby, Životní prostředí, Územní členění, Historické mapy

MHD v PlzniMHD v Plzni

Schéma linek MHD Portál města Plzně

Mateřské školy PlzeňMateřské školy Plzeň

Polohy mateřských škol v Plzni.

Zmola, OlešnickoZmola, Olešnicko

projekt, který chce využít možnosti společně mapovat pomocí webových technologií mikroregion Olešnicko. No a tvořit všelicos jiného souvisejícího s prostorovým plánováním a životem lidí, které zmíněný prostor spojuje. Bláhový nápad Václava Plíhala, který se snaží celý projekt rozběhnout? Záleží na tom, nakolik a jakým způsobem se zapojíte.

Hradec KrálovéHradec Králové

Digitální technická mapa města: Elektrické silové kabely, Místní telefonní kabely, Místní telefonní kabely v maj. města, Televizní kabely, Televizní kabely v maj. města, Veřejné osvětlení, sig. kabely, Veřejné osvětlení, sig. kabely v maj. města, Teplovod – sekundární, Teplovod – primární, Podzemní prostory a konstrukce, Ochrana vodovodu a kanalizace, Vodovod, Vodovod v maj. města, Kanalizace, Kanalizace v maj. města, Ochrana plynovodu, Plynovod, Účelová mapa povrchové situace

Mapový portál BrnoMapový portál Brno

Mapa města, Územní plán, Cenová mapa, Územně plánovací dokumentace, Sběrná střediska odpadů, Městská zeleň, Zdroje znečišťování ovzduší, Brownfields, Geologie, Uzavírky komunikací, Cyklostezky v Brně a okolí, Registr adres, Hluková mapa, Soustava centrálního zásobování objektů teplem.

Jak se změní Olomouc?Jak se změní Olomouc?

Změna územního plánu Olomouce. Mapa nezobrazuje všechny změny, které návrh nového územního plánu přináší, ale pouze ty, které považujeme za nejpodstatnější. Zabarvené plochy a linie jsou pouze orientační, jejich tvar, velikost a umístěný nemusí být přesné. Informace k zobrazeným lokalitám budou postupně aktualizovány. V případě potřeby budou do mapy přidány nové plochy či linie.

Olomouc bez bariérOlomouc bez bariér

Bezbariérovost se na první pohled týká jen skupiny spoluobčanů, tzv. osob se sníženou schopností pohybu a orientace, která zahrnuje osoby s pohybovým, zrakovým, sluchovým a mentálním postižením, osoby pokročilého věku, těhotné ženy a osoby doprovázející dítě v kočárku nebo dítě do tří let. Je však zřejmé, že tato skupina je široká a obsahuje cca třetinu populace, ale z jiného úhlu pohledu vidíme, že každý člověk se v průběhu života několikrát dostává do období, kdy potřebuje bezbariérové prostředí, ať již sám jako dítě, rodič či senior. Přitom v situacích po úrazech nebo při cestování s těžkými, objemnými zavazadly také bezbariérově upravené prostředí velmi oceníme. Bezbariérové prostředí města je tedy v průběhu života využije každý z nás.

Cyklistika v OlomouciCyklistika v Olomouci

CYKLISTI, zapojte se do projektu! V rámci předmětu Participativní GIS v rozvoji na Katedře rozvojových studií PřF UP v Olomouci jsme vytvořili projekt na zmapování stojanů na kola. Používáte kolo jako dopravní prostředek do školy/práce? Jezdíte často na kole po Olomouci? Stalo se Vám někdy, že byste neměli kde kolo odložit? Chybí Vám stojan ve městě nebo jsou stojany přeplněné. Zaznačte chybějící stojany do mapy!

Turistický průvodce BratislavouTuristický průvodce Bratislavou

Místa, která jsou vhodná pro úspornou turistiku.

Mapa mestaMapa mesta

interaktívna mapa, občianska vybavenosť