Software pro nezávislou žurnalistiku

Veškerý software je k dispozici zdarma pod otevřenou licencí a  připraven okamžitě k provozu, nemusí se instalovat a běží ve webovém prohlížeči. Data vzniklá tímto softwarem se ukládají na vámi vlastněné lokální úložiště, které máte plně pod kontrolou. Software nevyžaduje registrace do cizích služeb ani  neobsahuje sledovací kód předávající data od cizích služeb.

Celou skupinu software si můžete stáhnout najednou jako jeden soubor a nainstalovat na soukromý, neveřejný server a provozovat jej jako webserver, ke kterému se budete připojovat přes internet vlastním počítačem.

Variantou je provozovat virtuální image na vlastním notebooku, kde budete mít bezpečně uložena všechna pracovní data.

Databáze pracovních kontaktů a informací je šifrována a zabezpečena několika úrovni hesel. Když dodržíte bezpečnostní pravidla, tak provoz software vyhovuje zákonu GDPR.  Definujte a heslem zabezpečte uživatelský a administrační přístup ke kontaktním údajům jednotlivých uživatelů v pracovní skupině.

Aplikace jsou dostupné i přes mobilní zařízení, tablety.
Většina aplikací je lokalizovaná do češtiny, ale lze použít i další světové jazyky.

Software pro svůj současný a budoucí chod nevytváří žádné další náklady na licence.
Pro technickou podporu ohledně funkčnosti, vývoje software se obracejte přímo na vývojáře software. V případě funkčnosti této konkrétní skupiny software, nebo pro specifický požadavek se obraťte na Spotter.cz

Přidaná hodnota

Není těžké koupit, spustit a používat software. Je těžké najít pracovní prostředky, které vyhovují všem podmínkám, které jsou pro nezávislou novinařinu důležité. Je těžké zůstat nezávislým novinářem v silně konkurenčním mediálním prostředí. Je náročné nebýt mocensky, finančně, nebo politicky závislým. Jakým budete novinářem je na vás.

Pečlivě vybraná a vyzkoušená sada aplikací poskytuje profesionální funkce bez nutnosti platit za komerční software.
Příprava kompaktního softwarového celku schopného okamžitého provozu. Pokud byste chtěli tento software sami instalovat, vyžaduje to nadstandardní zkušenosti s vývojem a administrací software.

Více o konkrétním software se dočtete na straně Seznam software