Cílem Sdružení plynoucím ze stanov jsou zejména následující činnosti:osvětové kampaně, vzdělávací a preventivní akce pro občany i samosprávy měst a obcí rozvoj komunikace obyvatel a samosprávných i státních orgánů včetně jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, rozvoj informačního servisu pro obyvatele a samosprávy měst a obcí, aplikovaný výzkum ke získání nových poznatků a dovedností v oblasti ochrany obyvatelstva, krizového řízení a kritické infrastruktury
Posláním Charity je služba milosrdné lásky církve lidem v ohrožení nebo nouzi bez ohledu na jejich věk, pohlaví, politické smýšlení, rodinné uspořádání, zdravotní stav, sexuální orientaci, sociální a ekonomickou situaci a postavení, jejich příslušnost k etnické nebo národnostní menšině, víře, náboženství a kultuře.
mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi.
organizujeme také humanitární pomoc v ČR (povodně) a rozvojovou pomoc v zahraničí
nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Lidskou důstojnost a svobodu považujeme za základní hodnoty. Věříme, že lidé kdekoli na světě mají mít právo rozhodovat o svých životech a společně sdílet práva vyjádřená Všeobecnou deklarací lidských práv.
plnění úkolů v oblasti plánování, organizování a výkonu činností za účelem předcházení vzniku, zajištění připravenosti na mimořádné události a krizové situace a jejich řešení; ochranou obyvatelstva je dále plnění úkolů civilní obrany
Podporuje okamžité řešení nouzové situace osoby bez nutnosti další odborné asistence.
jak se chovat v nejrůznějších krizových situacích
vzdělávací a preventivní činnost v oblasti ochrany obyvatel
platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.
Podle Lékařů bez hranic mají všichni lidé právo na pomoc a ochranu svých základních potřeb bez ohledu na národnost, barvu pleti, politické nebo náboženské přesvědčení. Aby byla humanitární pomoc účinná a dostalo se jí všem potřebným, musí být nestranná a nezávislá na politických či ekonomických zájmech.
Amnesty International ČR byla založena v roce 1991, okamžitě se zapojila do mezinárodních aktivit a postupně začala rozvíjet i svou práci doma. Dnes její zaměstnanci spolu s dobrovolníky a aktivisty vzdělávají k lidským právům na základních a středních školách, monitorují stav lidských práv, poskytují podporu žadatelům o azyl, propagují ochranu žen, usilují o odstranění diskriminace, o systémové změny v zákonech i praxi.
Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 27 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku (18 riadnych členov a 9 pozorovateľov), ktoré sa venujú sa rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu rozvojovému vzdelávaniu a/alebo trvalo udržateľnému rozvoju doma a/alebo v zahraničí a zastupuje ich spoločné záujmy na domácej pôde i v zahraničí.
nezisková organizace, která sdružuje záchranářské subjekty a další instituce. Společně vyvíjíme a realizujeme systém informování, vzdělávání a prevence v oblastech běžných rizik a mimořádných událostí.
dobrovolné sdružení fyzických osob na základě profesního či odborného zájmu – lékařů a dalších odborných pracovníků, kteří se věnují problematice krizového managementu a krizové připravenosti ve všech typech zdravotnických zařízení
Nezisková organizace zaměřená na vzdělávací,záchranné a humanitární činnosti.
veřejný portál krizového řízení v Jihomoravském kraji, jehož cílem je přinášet veřejnosti i odborníkům věrohodné a aktuální informace z oblasti přípravy a řešení mimořádných událostí a krizových situací v kraji. Portál se skládá z veřejné sekce (přístup pro každého uživatele internetu) a neveřejné sekce (přístup jen pro vybrané uživatele). Portál provozuje Hasičský záchranný sbor JMK.
Úřad pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA), orgán Organizace spojených národů (OSN) ustanovený v roce 1998 s cílem mobilizovat a koordinovat Kolektivní úsilí mezinárodního společenství a obzvláště pak jednotlivých agentur OSN v době humanitárních krizí vyvolaných přírodními katastrofami nebo člověkem.
worldwide non-profit network of people passionate about openness, using advocacy, technology and training to unlock information and enable people to work with it to create and share knowledge.
hlavní zdroj spolehlivých a včasných humanitárních informací o globálních krizích a katastrofách od roku 1996.
koordinace, správa informací a v případě potřeby poskytování logistických služeb, aby byla zajištěna účinná a efektivní logistická odezva v každé operaci.
největší světová humanitární agentura bojující proti hladu po celém světě.
poskytuje humanitární komunitě prostředky pomoci při koordinaci operačních informací a souvisejících činností
organizace, jejímž cílem je zvýšit dopad a význam nouzových akcí a rozvojových programů školením a poskytnutím podpory zúčastněným stranám. Od mezinárodních akcí až po místní iniciativy vytváří vazby mezi různými komunitami a kulturami na základě hodnot solidarity, kompetencí a závazků.
projekt Úřadu OSN pro snižování rizika katastrof (UNISDR)
nabízí neziskovým organizacím, přístup ke zlevněným nebo bezplatným službám. Tyto nástroje pomáhají najít nové dárce a dobrovolníky, pracovat efektivně a přimět příznivce, aby podnikli kroky.
konsorcium dobrovolnických a technických komunit poskytující rozhraní mezi formálními, profesionálními humanitárními organizacemi a neformálními, avšak kvalifikovanými a agilními dobrovolníky a technickými sítěmi.
Humanitární úřad Evropského společenství (ECHO) byl vytvořen v roce 1992 jako výraz evropské solidarity s lidmi v nouzi po celém světě. V roce 2004 se stalo generálním ředitelstvím pro humanitární pomoc před začleněním civilní ochrany v roce 2010 za účelem lepší koordinace a reakce na katastrofy uvnitř i vně Evropy.
most mezi tradičními humanitárními pracovníky a komunitou OpenStreetMap
organizuje digitální dobrovolníky do flexibilní, vyškolené a připravené sítě připravené k nasazení v krizových situacích.
humanitární hnutí v podobě mezinárodní neziskové organizace. Zabývá se poskytováním humanitární pomoci a lékařské péče v oblastech, kde je toho potřeba
iniciativa na vybudování platformy pro údaje o světových krizích, která by novinářům, vědcům o data, vývojářům a dalším tvůrcům umožnila rychlý a snadný přístup k důležitým informacím o vládních, obchodních, humanitárních a veřejných aktivitách.
Civilní obrana, mimořádné události a odstranění následků přírodních katastrof v Rusku
pomáhá chránit udržitelný život, povzbuzuje ty, kteří trpí, a spolupracuje s dalšími pomocnými organizacemi při přinášení potřebných potravin, materiálů a léků lidem v době krize, zejména tam, kde existují situace ohrožující život.
Kdyby se teď stala katastrofa, byli byste připraveni? Nový Zéland.
nezisková technologická společnost, která se specializuje na vývoj bezplatného a otevřeného softwaru pro sběr informací, vizualizaci a interaktivní mapování. Vytváříme nástroje pro demokratizaci informací, zvýšení transparentnosti a snižování překážek, které jednotlivci mohou sdílet se svými příběhy.
nezávislé fórum pro tvůrce politik, odborníky a další, kteří pracují v humanitárním odvětví nebo v něm, aby sdíleli a šířili informace, analýzy a zkušenosti a aby se z toho poučili.
ambiciózní globální reakce na vážné globální výzvy, nový způsob spolupráce a uvolnění potenciálu subjektů veřejného a soukromého sektoru, kteří jsou připraveni a ochotni učinit krok vpřed a přijmout vůdčí postavení v oblasti snižování rizika katastrof.
ústřední bod systému OSN pro koordinaci odstraňování katastrof a zajištění synergií mezi činnostmi zaměřenými na snižování katastrof.
Sbírka jedinečných a široce uznávaných databází vytvořených Nadací ICT4Peace je zaměřena na komunitu humanitární pomoci, stejně jako na média a tvůrce politik. Obsahují důležité informace od vlády, systému OSN v oblasti postižené katastrofami / krizemi, dalších nevládních organizací, Světové banky, komplexních situačních zpráv, mapování informací a údajů GIS, fotografií, videa, informací o tom, kdo / mezinárodní mediální pokrytí.
nezávislý politický výzkumný program založený na univerzitě King’s College v Londýně, který usiluje o to, aby působil jako katalyzátor v rámci humanitárního sektoru, aby stimuloval větší zájem o strategičtější přístupy k měnícím se typům, dimenzím a dynamice budoucích humanitárních krizí.
pracuje na poskytování objektivních, nezávislých, důkladných údajů a analýz kolem humanitárního financování a souvisejících toků pomoci a vyvinulo podrobné a robustní metodiky pro výpočet skutečné hodnoty humanitární pomoci, která je základem veškeré naší práce.
členská asociace pro humanitární logistiku. Podporuje a podporuje iniciativy profesního rozvoje v rámci globální humanitární logistiky. Funguje jako neutrální rozhraní pro využití znalostí, informací a schopností v humanitárních organizacích.
Získává měsíčně zhruba 30 000 článků z více než 1000 různých zdrojů: blogy, webové stránky nebo zpravodajství. Každý zdroj pokrývá humanitární subjekty, ať už jde o pomoc, rozvoj, humanitární události, úlevu od chudoby, zprávy z neziskového sektoru nebo z oblasti životního prostředí. Zatímco všechny zdroje jsou pečlivě vybrány, aby byly informace relevantní, aktualizace a vyhledávání článků jsou automatizované.
Kooperace spolupráce v rámci zastřešující činnosti Organizace spojených národů. Zahrnuje manažery katastrof a informační systémy po katastrofách na celém světě a jejich cílem je vyplnění informační a koordinační mezery v první fázi po rozsáhlých katastrofách. GDACS poskytuje přístup k webovým informačním systémům pro katastrofy a související koordinační nástroje v reálném čase.
globální humanitární komunita, kde humanitární aktéři aktivně spolupracují s vysokoškolskými institucemi s cílem rozvíjet vysoce profesionální respondenty, sdílet odborné znalosti a provádět výzkum, který významně snižuje rizika a zajišťuje, aby ti, kteří trpí katastrofou, dostali včasnější, relevantnější a udržitelnější pomoc.
Jedna ze tří lidí na světě žije v chudobě. Oxfam je odhodlán změnit tento svět mobilizací moci lidí proti chudobě.
humanitární zprávy a analýzy služby Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí
řada programově specifických publikací o tématech jako je válečné dopady, mapování krizí a včasné varování, genderové násilí v konfliktech a humanitární efektivnost.
Chceme aby bylo snadné humanitární údaje najít a použít pro analýzu. Pracujeme na třech prvcích, které se nakonec spojují do integrované datové platformy.
zaměřené na zlepšení posuzování humanitárních potřeb v případě mimořádných událostí a krizí.
Aliance 180 nevládních organizací ve Washingtonu, DC. pracujících po celém světě.
Evropská konfederace nevládních organizací pro pomoc a rozvoj
se zabývá celým cyklem mimořádné události, od připravenosti k oživení, uplatňování přístupu, který spojuje pomoc, rehabilitaci a rozvoj.
zdroj pro humanitární agentury pracující v oblasti ochrany. Nabízí dokumenty a materiály v reálném čase pro použití v nouzové a obnovovací fázi humanitárních reakcí po celém světě.
Mezinárodní společnost pro řízení mimořádných událostí je globálním fórem pro vzdělávání, školení, certifikaci a politiku v oblasti řízení mimořádných událostí a katastrof.
Odolnost je strategickým myšlením Resilience znamená být připraveni – v nejhlubším smyslu. Připravena nejen pro rizika, která doprovázejí změnu a krizi, ale i pro příležitosti. Dokonce i (nebo obzvláště), když nelze předpovědět, které události se mohou vyskytnout nebo kde nebo kdy.
jedinečná celoevropská síť zaměřená na zlepšení humanitárních výkonů prostřednictvím zvýšeného učení a odpovědnosti.
Klastr pro zabezpečení potravin je zaměřen na posílení spolupráce a partnerství. FSC pracuje přímo se svými partnery a zainteresovanými stranami, mezi něž patří mezinárodní nevládní organizace, hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, další klastrové agentury, organizace OSN, vlády a dárci.
odborná poradenská, komunikační a digitální aplikační společnost, která poskytuje odborné znalosti světové úrovně v oblasti přizpůsobení se změně klimatu a řízení rizik. Jsme vůdci, protože se zaměřujeme pouze na adaptaci a naše práce formuje adaptační program po celém světě.
Mezinárodní síť pro reakci na katastrofy je decentralizovaná, distribuovaná síť / komunita jednotlivců, kteří společně pracují na společné příčině spojené společnou metodikou a terminologií. IDRN slouží jako rámec pro vytváření sítí a spolupráce a poskytuje místo pro sdílení informací a vytváření běžných obrazů provozu. Prostřednictvím tohoto společného operačního obrazu mohou zúčastnění členové koordinovat své úsilí a samočinně se synchronizovat s mezerami a potřebami. Členové sdílejí informace otevřeně a svobodně kvůli společným cílům.
Geeks Without Bounds pracuje na pozitivní změně překlenováním propasti mezi technologickými schopnostmi a znalostmi institucí v rámci humanitární reakce. Pracujeme na propojení technologů a organizací do scénářů, které řídí rozsah od reakce na katastrofy a krizi k řízení humanitárních systémů.
nevládní organizace pracuje v řadě zemí v regionu Asie včetně Afghánistánu, Bangladéše, Bhútánu, Kambodže, Číny, Indie, Indonésie, Laos PDR, Maledivy, Mongolska, Myanmaru, Nepálu, Pákistánu, Saúdské Arábie, Srí Lanky, Thajska, Filipín a Vietnamu
Informační služba pro mimořádné události a katastrofy v Budapešti, Maďarsko
Globální nástroj pro snižování a obnovu katastrof je partnerství 41 zemí a 8 mezinárodních organizací, které se zavázaly pomoci rozvojovým zemím snížit jejich zranitelnost vůči přírodním rizikům a přizpůsobit se změně klimatu.
Asijské centrum pro snižování následků katastrof (ADRC) navrhlo globální společný identifikační kód pro katastrofy
Správa katastrof, Nouzová odezva Vyhledávání a záchrana, Lékařské ošetření, Ochrana
dobrovolná iniciativa, která spojuje širokou škálu humanitárních agentur kolem společného cíle – zlepšit kvalitu humanitární pomoci a odpovědnost humanitárních aktérů vůči svým voličům, dárcům a postiženým skupinám obyvatelstva.
CDC pracuje 24 hodin denně 7 dní v týdnu na ochranu Ameriky před ohrožením zdraví, bezpečnosti a bezpečnosti v zahraničí i v USA. Čí léky začínají doma nebo v zahraničí, jsou chronické nebo akutní, léčitelné nebo preventivní, lidské chyby nebo úmyslné záchvaty. komunitám a občanům, aby učinily totéž.
konsorcium 19 předních nevládních organizací, které společně spolupracují na posílení systému humanitární pomoci.
Vedoucí kanadské agentury poskytující pomoc při financování pomoci v době mezinárodních humanitárních krizí.
Přední britský nezávislý think tank o mezinárodních rozvojových a humanitárních otázkách.
nezávislá, nezisková, nevládní organizace, která se zavázala předcházet smrtelným konfliktům a řešit je.
globální síť organizací, které spolupracují na poskytování včasných a účinných komunikačních služeb mezi agenturami v humanitárních mimořádných situacích.
Mezinárodní databáze katastrof. Rozvojové a záchranné agentury již dlouho vědí, jak důležitou úlohu hrají údaje a informace při zmírňování dopadů katastrof na zranitelné obyvatelstvo. Systematické shromažďování a analýza těchto údajů poskytuje neocenitelné informace vládám a agenturám odpovědným za pomoc a obnovu. Pomáhá také integraci složek zdraví do programů rozvoje a zmírnění chudoby.
Systém řízení informací o katastrofách je udržitelné uspořádání v rámci instituce pro systematický sběr, dokumentaci a analýzu údajů o ztrátách způsobených katastrofami spojenými s přírodními riziky.
mediální rozvojová charita působící celosvětově. První charitativní nadace se specifickým cílem výcviku novinářů v rozvojových zemích.
platforma pro mapování v reálném čase a systém sběru dat vytvořený tak, aby přinesl bezprecedentní úroveň průhlednosti vůči zvěrstvům Lords Resistance Army.
použití bezpilotních letounů a dronů v humanitární praxi a v mezinárodním měřítku. Děláme to tím, že podporujeme celosvětovou dobrovolnou síť profesionálních, civilních a zodpovědných fanoušků UAV, kteří usnadňují sdílení informací, koordinaci a provozní bezpečnost při podpoře širokého spektra humanitárních snah.
nevládní organizace (NGO), která má schopnost nasadit plně kvalifikovaný a vybavený tým pro humanitární mapování a správu informací kdekoli na světě, často během několika hodin.
veřejná komunita uživatelů GeoIQ, kteří budují otevřený úložiště dat a map pro celý svět. Platforma GeoIQ obsahuje velké množství funkcí, které vám umožňují snadný přístup, vizualizaci a analýzu vašich dat.
Profesionálové v oblasti humanitární pomoci a ochrany (PHAP), aby posílili schopnost globální humanitární komunity efektivně a profesionálně reagovat na současné a budoucí krize.
zprávy a školení pro záchranáře, EMT, hasiče a veřejnou bezpečnost
Mezinárodní organizace. Ochrana obyvatel, majetku a životního prostředí
doplňuje vzdělávací program přizpůsobený potřebám zásahů v oblasti civilní ochrany v rámci mechanismu Společenství pro civilní ochranu.
je zaměřen na zajištění jednotného systému získávání a poskytování prostorových dat těm, kteří jsou postiženi přírodními katastrofami nebo katastrofami způsobenými člověkem prostřednictvím oprávněných uživatelů. Každý člen agentury přidělil prostředky na podporu ustanovení Listiny a přispívá tak ke zmírnění následků katastrof na lidský život a majetek.
Středisko pro koordinaci reakce na katastrofy v rámci Euroatlantického centra
globální síť více než 80 zemí a organizací pod záštitou Organizace spojených národů. Zabývá se otázkami spojenými s vyhledáváním a záchranou měst (USAR), jejichž cílem je stanovení minimálních mezinárodních standardů pro týmy USAR a metodiku mezinárodní koordinace při reakci na zemětřesení
civilní ochrana, veřejná bezpečnost, nouzové řízení a civilní obrana. Odpovědnost se týká opatření přijatých před, během a po mimořádné události nebo krizi ve Švédsku